Gelecekte bilişim meslekleri, şu an olduğu gibi her zaman ihtiyaç duyulacak ve önü kapanmayan, sürekli istihdam sağlayan bir sektör olmaya devam edecektir. Gençlerimiz üniversite dönemine geldiklerinde, bu alana yönelmek istediklerinde tercihlerini bu arzularına göre şekillendireceklerdir. Ancak 8 – 18 yaş aralığındaki gençlerimiz, bu döneme gelmeden önce kendilerini nasıl hazırlayabilir?

Bu uzun soluklu yolculukta, her kazandığınız bilgiye yeni bilgiler ekleyerek ilerlemeye devam edeceksiniz. Programı tam anladım derken, aslında altında daha fazla bilmediğiniz konuların yattığını fark edeceksiniz. Bu nedenle gençlerin, bu yolculukta karşılaşacakları zorlukları, hangi alanlara ilgi göstereceklerini ve bilişim dünyasının meraklarına uygun olup olmadığını önceden fark etmelerini sağlayacak, detaylı ve sürükleyici içeriğe sahip bir platform olan Talent 14, gençlerin yol arkadaşı olacak.

Çocuklar için Bilişim Eğitimi : Talent 14

Bu eğitim platformu, gençlerin ilgisini çeken, kodlama öğretirken aynı zamanda öğrendiklerini eğlenceli oyunlarla pekiştirebileceği içerikler sunuyor. Kısaca bahsedecek olursak, 5 ana eğitim bölümünden oluşuyor ve sürekli olarak yeni içerikler ekleniyor:

  • Bilişime İlk Adım
  • Oyun Geleceğim
  • Yapay Zeka Geleceğim
  • Web Geleceğim
  • Siber Güvenlik Geleceğim

Öğrencinin başarısını ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak, uzman eğitmenlerimizin rehberliğinde bir yol haritası oluşturuluyor. Bu süreç, bilimsel ve sektörel açıdan değerli projelerle desteklenerek, ülkemize katkı sağlayacak bir neslin yetişmesini amaçlıyor.

Bu eğitimlerin içeriğinde, HTML – CSS, JavaScript, Python, React, Siber Güvenlik Temelleri gibi bilişim alanlarının temel taşları bulunmaktadır. Çocuklarınıza sağlam bir bilişim temeli sunarak, geleceğin teknoloji dünyasında kendilerine yer bulmalarına destek olabilirsiniz.