Teknoloji ile Öğretenlerden olmak ister misin?

TeachTech, Bilişim eğitimlerini K-12 grubu öğrencilerin seviyesinde verimli bir şekilde anlatabilmek için gerekli teknolojik, pedagojik ve alan bilgisine (TPAB) sahip eğitmenler yetiştirmeyi amaçlayan ücretsiz bir eğitim programıdır.

Teach-Tech-Image-1

Kimler Başvurabilir?

35 yaşını geçmemiş,
3. veya 4. sınıf öğrencisi,
Üniversite mezunu,
Eğitmenlik alanında kariyer yapmak isteyen herkes başvurabilir.

Program İçerikleri

Eğitim Süresi: 8 saat
Yer: Çevrimiçi Platform
İçerik: Teknoloji, Pedagoji ve Alan Bilgisi Dersleri

Seçme ve Yerleştirme

20 kişilik kontenjan
Başvuru değerlendirme süreci
Görev
Görüşme
Son değerlendirme

BAŞVURU VE KABUL SÜRECİ

Başvuru Formu Doldurulması

TeachTech programına katılmak isteyen adaylar başvuru formunu doldurur. CV'lerini gönderirler.

Proje Hazırlanması

CV değerlendirilmesi sonrası TeachTech kabul şartlarına uyan ve başvuruları kabul edilen adaylarla iletişime geçilir. Verilen proje ödevini tamamlamaları beklenir.

Çevrimiçi Görüşme

Proje ödevlerini başarılı bir şekilde tamamlayan adaylarla çevrimiçi görüşmeler yapılır.

Son Değerlendirme

Tüm süreçler değerlendirildikten sonra programa katılacak öğrenciler belirlenir.

Teach-Tech-Image-2

EĞİTİM SÜRECİ

Seçme ve Yerleştirme süreci sonunda programa katılmaya hak kazanan katılımcılar, teknoloji, pedagoji ve alan dersleri alacaklardır. Canlı dersler ve dersler sonrası verilecek görevler sonrasında adayların eğitim sürecindeki performansları değerlendirilecektir.

8 saat sürecek eğitim sonunda derslerin %75’ine katılan ve notlandırmada 75 ve üzeri puan alan katılımcılar başarı belgesi almaya hak kazanacaklardır.

EĞİTİM SONRASI

8 saat süren eğitim sonunda derslerin en az %75’ine katılan ve süreç sonunda yapılan notlandırmada 75 ve üzeri puan alan katılımcılar ile son görüşme gerçekleştirilecektir. Görüşme sonrası yapılan değerlendirmede uygun bulunan adaylar Bilişim School Eğitim Teknolojileri A.Ş bünyesinde tam zamanlı, yarı zamanlı veya serbest zamanlı eğitmen olarak çalıştırılmak üzere değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme süreci sonrasında Bilişim School bünyesinde serbest zamanlı, yarı zamanlı veya tam zamanlı eğitmen olarak istihdam edileceklerdir.

Teach-Tech-Image-3
Teach-Tech-Image-4

NEDEN KATILMALIYIM?

Günümüzde çok farklı kaynaklar üzerinden eğitimler verilmektedir. Bu eğitimleri veren kişiler alanında çok yetkin olmasına rağmen, bilgileri karşı tarafa aktarırken zorlanmakta ve derslerin verimliliği noktasında ciddi yetersizlikler olmaktadır. Sahip olunan alan bilgisini K-12 grubunun anlayabileceği seviyeye indirgeyebilmek için pedagojik bilgiye de ihtiyaç vardır. Ayrıca teknolojik bilgi ile bu dersleri daha eğlenceli ve verimli hale getirmek mümkündür.

TeachTech programı ile teknolojik, pedagojik ve alan bilgisi üzerinde dersler verilecektir.Bu niteliklere sahip olan bir eğitmenin vereceği dersler daha verimli olacaktır. Ayrıca eğitmenin vereceği derslerin yanı sıra ders içerisinde faydalanılan ders materyallerinin kullanımı hakkında bilgi sahibi olması öğretme sürecinde eğitmene olumlu katkı sağlayacaktır.

TPAB konularına hakim olan kişiler; ders anlatmak, planlamak ve materyal tasarlamak konusunda her zaman bir adım önde olacaklardır.

Nasıl Başvuracağım?​

Linkte bulunan formu doldurmanız gerekiyor. Eğitim sürecine dahil olabilmek için 20 kişilik kontenjan içinde yer almanız gerekmektedir. Bu bağlamda, yükleyeceğiniz CV’nizde yazacağınız yetkinlikler, sahibi olduğunuz programlar vb. detaylı bilgiler girmenizi tavsiye ederiz.