TANITIM DERSİ ÖZET FORMU

SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ

Değerli Velimiz;Bilişim School'u tercih ettiğiniz ve dersimize katıldığınız için teşekkür ederiz. Dersimiz ve sonraki süreç için detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Ders Fiyatı

10.500₺

Size Özel İndirimli Fiyat

8.400₺

Teklifimizin Geçerlilik Süresi

48 Saat

Nedir?

SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ

Siber Güvenlik Eğitimi; öğrencilerin Siber Güvenlik alanında temelden ileri seviyeye uzanan yolculuklarında, hackerların yöntemleri hakkında fikir sahibi olarak nasıl savunma teknikleri geliştirebileceklerini öğrenmelerini amaçlar. 

Bu eğitim programı sonucunda bir siber güvenlik uzmanının bakış açısını kazanmış, siber saldırılara karşı nasıl davranacağınızı, bir hacker gibi düşünüp sistemlere nasıl erişebileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

SİBER GÜVENLİK Seviye eğitimleri

Etkileşimli Video

800+ Dakika

Ders

120+ Adet

Atölye Çalışması

45+ Saat

Soru

1000+ Adet

Quiz

20+ Adet

Proje Ödevi

1 Adet

SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ

ORTA SEVİYE EĞİTİMLER

Orta Seviye Siber Güvenlik Eğitimi 24 hafta ve 3 ana modülden oluşmaktadır.

Bu modülü tamamladıklarında öğrencilerin;

 • Siber güvenlik kavramını açıklamaları,
 • Siber saldırıların ne olduğunu ve saldırılara karşı alınacak tedbirleri bilmeleri,
 • Bilgisayar ağı kavramını açıklamaları ve türlerini örneklendirmeleri,
 • Katmanlı ağ mimarisi, protokol ve port kavramlarını açıklamaları beklenir.

Bu modülü tamamladıklarında öğrencilerin;

 • İşletim sistemi kavramını açıklamaları
 • Windows işletim sisteminin temel özelliklerini bilmeleri
 • Linux işletim sisteminin temel özelliklerini bilmeleri
 • Linux işletim sisteminde dosya ve dizin, kullanıcı ve grup işlemlerini yürütmeleri hedeflenir.

Bu modülü tamamladıklarında öğrencilerin;

 • Ağ keşfi ve türleri hakkında bilgi sahibi olmaları
 • Siber saldırı sürecinin farklı aşamalarını açıklamaları
 • Farklı teknikler kullanarak siber saldırı süreci aşamalarını yürütmeleri hedeflenmektedir.

NELER SUNUYORUZ

Etkileşimli İçerikler

Bilinen videolardan farklı olarak videolar üzerinde belirli dakikalarda sorular sorarak öğrencinin odağını kaybetmemesi ve bilgilerin kalıcılığını amaçlıyoruz.

Canlı Dersler

Online ortamda yapmış olduğumuz dersler sayesinde öğrendiklerini pekiştirme fırsatı veriyoruz.

Ödev, Quiz, Sınav ve Projeler

Öğrenilen teorik bilgileri uygulamak ve pratik yaparak kalıcılığı sağlamak amacıyla çeşitli değerlendirme yöntemlerini kullanıyoruz.

Nasıl Öğreneceksiniz

Öğrenciler üç ana başlıkta senkron ve asenkron mentör destekli eğitim alacaklardır.

Senkron

Öğrenciler hafta içinde tamamladıkları konulara ilişkin canlı derste uygulamalı eğitim yapılacaktır. Öğrenciler öğretmene sorularını sorabilecektir.

Asenkron

Öğrencilere öğrenme yönetim sistemi üzerinden etkileşimli içerikler sunulacaktır. İlgili haftanın konuları sistemde aktif hale gelecek ve öğrencilerin hafta sonuna kadar konuları tamamlaması gerekecektedir.

Mentör Desteği

Uzman kadromuzu süreç içerisinde mentör olarak konumlandırıp, içeriklerimizi gerek uygulama gerek atölye dersleriyle destekleyerek öğrenmede kalıcılığı sağlıyoruz.

SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ

EĞİTİM MÜFREDATI

Platformda oyun oynayıp video izlerken kodlama ve yazılım öğrenebilir aynı zamanda Sertifika kazanabilirsin!

21 YÜZYILA HAZIRLAYAN 14 YETENEK

SOSYAL YETENEKLER

TEKNİK YETENEKLER

TALENT FOR TEEN

Bilişim Eğitimlerinin En Eğlencelisi!

TALENT FOR TEEN, kodlama öğrenmenin yanı sıra, eğlenceli ve kolay bir şekilde öğrendiklerini uygulayarak kalıcı hale getirebildiğiniz eğitim platformudur.

Dersler

Uygulamaya dayalı 1000'den fazla video, 4 farklı yazılım dili ile Dijital Becerileri geliştirmeye odaklı, aynı zamanda hem video izlerken soru yanıtlayacağınız, örnek yapacağınız birçok etkileşime sahip aktiviteye dayalı eğitim platformudur.

CodeMino

CodeMino 5 farklı oyun toplam 316 aşamadan oluşan basitten zora ilerleyen oyunlaştırma modeli ile algoritma oluşturma, kodlama ve oyun tasarımının temel ilkelerini öğretmeye odaklanan, eksiksiz bir müfredat sunan oyun tabanlı eğitim platformudur.

CodeLab

Tüm uygulama platformlarında edindiğiniz bilgi ve tecrübeleri sıkça alıştırma yaparak bilgi kalıcılığını arttıran, çeşitli sınavlar, testler gibi uygulamaları içerisinde barındıran ölçme ve değerlendirme aşamalarını yapabileceğiniz uygulamalı alıştırma platformudur.

CodeÇizz

CodeÇizz geleceğini şekillendiren bilişim yolculuğunda şekillerin sana rehberlik edebileceği çeşitli grafik tasarım şekil ve görseller oluştururken aynı zamanda kodlamayı öğrenebileceğin Algoritmik Düşünme kabiliyetin arttırmak ile birlikte kodlamayı öğretecek eğitim platformudur.

CodeBoo

CodeBoo kendinizi bilgisayar yerine koyarak komutlar çerçevesinde size verilen kodları okuyarak yorumladığınız, ok tuşları ile komutları yerine getirdiğiniz ve oyuncunuz Boo’ yu hedefine güvenlice ulaştırmaya çalıştığınız oyun tabanlı eğitim platformudur.

CodeArt

CodeArt müzikal yeteneğin ile kodlama öğrenimini birleştiren hem müzik enstrumanları çalıp hem kodlama öğrenebileceğin çok eğlenceli, kişisel gelişim ile birlikte müzikal hobilerini geliştirebileceğin birçok aşamadan oluşan eğitim platformudur.